KAYNAK MÜHENDİSLİĞİ HİZMETLERİ

Verimlilik
Yüksek Kalite
Müşteri Memnuniyeti

Kaynak Muayene Hizmetleri

Encetech; Petrokimya, Güç Santralleri, Hidroelektrik Santralleri, Doğalgaz Çevrim Santralleri, Enerji santralleri, Nükleer Santraller, Demir-Çelik, Çelik Yapı, Denizcilik, Havacılık ve genel olarak tüm mühendislik alanlarında Kaynak Muayene hizmetleri vermektedir.

Kaynaklı özel ekipmanlar, çelik borular, depolama ve diğer tip tanklar, basınçlı kaplar ve her türlü kaynaklı parçaların uygun kontrolleri ilgili uluslararası standartlara ve müşteri spesifikasyonlarına göre kontrolleri ve onayları gerçekleştirilmektedir.

Kaynak Danışmanlık Hizmetleri

Encetech, her türlü kaynak prosesi için kaynak mühendisliği kapsamında danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Müşteri beklentilerinin karşılanması ve ilgili standartlara ve spesifikasyonlara uyumu adına Encetech, projenin başından sonuna kadar müşterilerinin yanında olup gerekli tüm teknik destekleri vermektedir.

Encetech; kaynaklı imalat uygunluk kontrollerinin yanısıra kaynak hataları ve sistemsel uygunsuzluklarda çözüm ortağı olmaktadır.

Encetech, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli disiplinlerde uzman danışmanlık hizmetleri sunmaktadır;

 • Kaynak tasarımı
 • Kaynak metalurjisi
 • Kaynak Otomasyon ve entegrasyon
 • Kaynak sonrası çekme&çarpılma kontrolleri
 • Kaynak Görsel Kontrolleri
 • Kaynak Tamirleri
 • ASME Code ve EN Normlarına göre durum değerlendirme ve teknik destek.

Kaynak Dokümanlarının Hazırlanması

Kaynak Prosedür Şartnamelerinin (WPS), Kaynakçı Yeterlilik Testlerinin (WPQR) ve Kaynak Prosedür Onayının (PQR) hazırlanması ve oluşturulması hizmetleri verilmektedir.

Kaynak Mühendisi Desteği

Encetech, bünyesindeki yetkin ve tecrübeli Kaynak Mühendisleri ile yerinde denetim, mühendislik ve danışmanlık hizmeti de vermektedir. Kontrollerin ve mühendislik hizmetlerinin sürekliliği zaruri olduğu durumlarda, talep edilen adresler için teknik ekip tahsisi mümkündür.

Kaynak Mühendisliği Hizmetleri

Encetech’in Kaynak Mühendisliği hizmetleri aşağıdaki ana faaliyetleri kapsamaktadır;

 • ASME SEC IX, ASME SEC VIII, API 5L, NACE 0175, API 6A, ASME B31.1, ASME B31.3, B31.8 & AWS D1.1, AWS D1.5, API 1104 standartlarına ve benzer şekilde EN 15609, EN 15614, EN 9606-1/EN 14732, EN 13445, EN 15085, EN 3834-2, EN 1090 gibi ilgili Avrupa Normundaki tüm standartlara göre kontrol ve diğer teknik çalışmalar.
 • Karbon çeliği, Paslanmaz çelik, Dubleks Paslanmaz çelikler, Korozyona dayanıklı cladding kaplama, Sert kaplama kaynakları ve diğer kaynak yöntemleri üzerine teknik çalışmalar.
 • ASME SEC IX, AWS D1.1, EN 1090, EN 3834 ve diğer standartlar ve/veya müşteri spesifikasyonlarının gereksinimlerini karşılayacak şekilde küçük ve orta ölçekli şirketler için kaynakçı Kalifikasyon Testlerinin yapılması ve belgelendirilmesi.
 • Kaynak ile ilgili Hasar Tespit ve Analizlerinin yapılması ve metalurjik araştırmaların gerçekleştirilmesi.
 • Sürekliliğin arz etmesi durumunda tam zamanlı olarak işletmelere Kaynak Mühendisi temini.